top of page
young-dance-partners-dancing-tango_23-21

Salsa

Yalova Salsa Dans Kursu / Yalova Dans Okulu

Salsa kolayca tanımlanamaz. Salsa nedir Bir sos, bir tarif, bir dans mı? Salsa kim icat etti? Kübalılar, Porto Rikalılar?


Salsa birçok Latin ve Afro-Karayip dansının sentezidir. Her biri evriminde büyük bir rol oynamıştır.

Salsa, her ikisinde de sekiz müzik sayısında dans edilen altı adımdan oluşan bir modele sahip olması nedeniyle Mambo’ya benziyor. Danslar aynı hareketlerin birçoğunu paylaşıyor.

Salsa’da, dönüşler önemli bir özellik haline geldi, bu yüzden genel görünüm ve his Mambo’dakilerden oldukça farklı. Mambo genellikle ileri ve geri hareket eder, oysa Salsa’nın yan yana hissetmesi daha fazladır.

Sadece Küba değil; Bununla birlikte, Küba’ya yaratılışın menşei ve soyu için kredi vermeliyiz. Burada daha sonra Haiti’den kaçan Fransızlar tarafından getirilen Danzón denilen Contra-Danze (Ülke Dansı), kendisini Afrika kökenli Rhumbas’la karıştırmaya başlar (Guaguanco, Kolombiya, Yambú). İspanyol çevreci (sonero) ile Afrika davul döşemeleri ve flavora’nın karışımı olan Kübalı insanların són’ini ve siyerlerinin ritmine çiçek açan bir ortak danstır.

Sizlerde Dansın kökenini öğrenip dansınızı daha ileriye ve sağlam adımlarla geliştirmek istiyorsanız Yalzen Akademi ile tanışarak dansa başlayabilirsiniz.

whatsapp_logo.png
bottom of page